Mozaik; cam, doğal taş, çakıl gibi malzemelerin, taşlarla tasarımlanmasıyla yaratılır. Zeugma’dan bize bakan Belkıs’ın gözleri, Ayasofya’nın duvarlarına işlenmiş havarilerin hayatlarından kesintiler, mozaik sanatı sayesinde bugün insanlara ulaşmış bulunuyor. Esas olarak mermer ve traverten gibi doğal taşların bir araya gelmesinden oluşuyor. 

Mozaik, mekan içindeki tüm dekorasyonlarda (vazo, ayna, parke, yemek masası, sehpa, tablo, banyo v.b.) mekan dışında ise, bahçe peyzajı, teras, balkon, duvar bordürleri, yer karosu, havuz içi kaplamalarda kullanılabilir.

Ahşap veya ferforje malzemelerle kombine edilerek farklı tasarımlar gerçekleştirilebilir. Her mekana uygulanabilmesi, sıcak bir görüntü katması ve uzun ömürlü olmasıyla avantajlıdır.

Cam, ayna, seramik ve fayans parçaları ile yaratılabilecek sanatsal tasarımların tümü.

Kendini ifade, Fikirlerinizi kendi tasarımlarınıza dönüştürün, Cam kesme teknikleri, Aynalara Kumlama Tekniği, Taş ve Fayans Mozaik Uygulamaları, Anadolu’dan çıkarak Hunderwasser’den Gaudi’ye uzanan bir yolculuk,

Atölye konuları arasında; Mumluk, Lamba ve Tablo yapımı. Cam, tahta, vazo ve bardak gibi çok çeşitli formların üzerine renkli camların yapıştırılarak bir araya gelmesiyle oluşan bu çalışmada aynı zamanda cam kesme tekniklerini öğreneceğiz.

Renkli camlarla beraber, doğanın sunduğu malzemeler arasında deniz kabukları ve taşlarla yaratıcı ifadeyi bulacağız. Ortaya çıkan tasarımı, hem sağlamlığını hem de kalıcılığını korumasını sağlayacak olan derz dolgu malzemesini de en son kullanarak tamamlamış olacağız.

Gerçekler yüzünden ölmemek için sanata sahibiz.

Friedrich Nietzsche