Cam ve Mozaik Atölyesi

Mozaik; cam, doğal taş, çakıl gibi malzemelerin, taşlarla tasarımlanmasıyla yaratılır. Zeugma’dan bize bakan Belkis’ın gözleri, Ayasofya’nın duvarlarına işlenmiş havarilerin hayatlarından kesintiler, mozaik sanatı sayesinde bugün insanlara ulaşmış bulunuyor. Esas olarak mermer ve traverten gibi doğal taşların bir araya gelmesinden oluşuyor. Mozaik, mekan içindeki tüm dekorasyonlarda (vazo, ayna, parke, yemek masası, sehpa, tablo, banyo vb.) mekan dışında ise, bahçe peyzajı , teras, balkon, duvar bordürleri, yer karosu, havuz içi kaplamalarda kullanılabilir.

Ahşap veya ferforje malzemelerle kombine edilerek farklı tasarımlar gerçekleştirilebilir. Her mekana uygulanabilmesi, sıcak bir görüntü katması ve uzun ömürlü olmasıyla avantajlıdır.

Cam, ayna, seramik ve fayans parçaları ile yaratılabilecek sanatsal tasarımların tümü.

Kendini İfade,
Fikirlerinizi kendi tasarımlarınıza dönüştürün,
Cam kesme teknikleri
Aynalara Kumlama Tekniği,
Taş ve Fayans Mozaik Uygulamarı,
Anadolu’dan çıkarak Hunderwasser’den Gaudi’ye uzanan bir yolculuk,
Atölye konuları arasında; Mumluk,Lamba ve Tablo Yapimi.Cam,tahta,vazo ve bardak gibi çok çesitli formlarin uzerine renkli camlarin yapistirilarak biraraya gelmesiyle oluşan bu çalışmada aynı zamanda cam kesme tekniklerini öğreneceğiz.

Renkli camlarla beraber, doganin sundugu malzemeler arasinda deniz kabuklari ve taşlarla yaratıcı ifadeyi bulacagiz. Ortaya çikan tasarımı, hem sağlamlığını hem de kalıcılıgını korumasını saglayacak olan derz dolgu malzemesini de en son kullanarak tamamlamış olacağız.